Tanja viert een bijzonder jubileum: 25 jaar bij Asito
Een kwart eeuw. Zó lang is Tanja Frieling al onderdeel van Asito. Afgelopen vrijdag ontving zij tijdens de jubilarissenviering haar welverdiende speldje. Een moment waar ze stiekem al even naar uitkeek. “Ik wil gewoon mijn speldje!” zei ze lachend. Ze vertelt graag meer over hoe haar loopbaan begon, wat er in al die jaren veranderde en waarom ze het nog steeds zo naar haar zin heeft bij Asito.

Van wettenverwerker naar objectleider
Vijfentwintig jaar geleden zette Tanja haar eerst stap binnen Asito via een vacature voor medewerker wettenverwerking. Ze hield zich toen bezig met het controleren, verwerken en administratief vastleggen van contractafspraken en gewijzigde wet- en regelgeving die invloed hadden op schoonmaakcontracten. Ze zorgde ervoor dat alle aanpassingen correct in de systemen kwamen, offertes klopten en documenten up-to-date waren.
In de loop der jaren kreeg Tanja toch behoefte aan het werken buiten kantoor. Ze startte als voorwerker en werkte tijdelijk op scholen en bungalowparken. In deze functie kwam ze erachter hoe hard het werken in de schoonmaak kan zijn. Voor haar was dit erg leerzaam. “Dat ik zelf op de werkvloer meedraaide, helpt me nu enorm. Je weet wat er van medewerkers wordt gevraagd en kunt daardoor beter meeleven en ondersteunen.”
Een belangrijke ontwikkelpunt kwam toen Tanja het collega coaching traject van Asito ging volgen. Ze twijfelde al een lange tijd of een rol als objectleider niet iets voor haar zou zijn. “Ik wilde meer uitdaging, maar ik wilde niet weg bij Asito. Door dit traject kon ik onderzoeken of die functie bij me paste. Dat heeft me echt geholpen.”
Uiteindelijk vond ze haar plek als objectleider, waarbij ze verantwoordelijk is voor de schoonmaakteams op meerdere locaties in het oosten van het land. Inmiddels zit ze al vijf jaar helemaal op haar plek. “Geen dag is hetzelfde. Klantafspraken, kwaliteitsmetingen, overleg met voorwerkers,1-op-1 gesprekken met schoonmakers. Dát afwisselende maakt het leuk.”
De organisatie door de jaren heen
Door de jaren heen heeft ze de organisatie zien veranderen. Van volle postboeken naar digitale systemen, van faxen naar e-mail, van vaste teams op één plek naar meer verspreid werken.
“We werkten met een tikbak. Offertes werkten we uit in Word, printten we uit en stopten we in het postboek. Aan het einde van de dag lag er een hele stapel klaar voor de postbode. Alles was handwerk, maar wel heel gezellig.”
Ook koffie halen ging nét even anders dan nu. “We hadden zo’n koffiekaart. Die legde je neer en iemand kwam met een pot verse koffie. Er waren dus geen automaten zoals nu. Het was echt heel huiselijk allemaal.”
En dan was er nog die collega die elke dag binnenkwam met een vrolijke duim omhoog:
“Hij liep dan langs, stak z’n duim op en riep keihard: ‘Koffie!’ Het waren van die kleine dingen die de sfeer toen zo leuk maakten.”
De samenwerking met collega’s was ook anders: gesprekken vonden vooral telefonisch plaats en persoonlijk contact was toen iets vanzelfsprekender. “Het was erg gemoedelijk. Je kende iedereen en het voelde echt als een familie. ”Ze kijkt erg positief terug op die beginjaren.
Ook nu, 25 jaar later, ziet ze veel positieve dingen terug in de organisatie: fijne collega’s, open deuren en genoeg mogelijkheden om jezelf te ontwikkelen. Via het collega coachingtraject van Asito ging ze aan de slag met haar ontwikkeling en ontdekte ze dat de functie objectleider echt bij haar past.
Mensen maken het verschil
Wat haar al 25 jaar bij Asito houdt, is voorhaar geen ingewikkelde vraag. “Het zijnde mensen. Ik ken hier zoveel collega’s, ik loop zo het hoofdkantoor binnen. Die vertrouwdheid voelt gewoon goed.” Maar vooral haar eigen team geeft haar energie: “Ik word blij als ik van waarde kan zijn voor medewerkers. Als iemand met een probleem komt en ik kan helpen, geeft dat zoveel voldoening.”
Het contact met medewerkers wil ze het liefst nog verder versterken. “Die één-op-één-gesprekken met de schoonmakers vind ik het leukst. Je leert de mensen écht kennen.”
Als ze Asito in een paar woorden moet omschrijven, kiest ze voor: goed werkgeverschap en ontwikkelmogelijkheden. En zou ze anderen aanraden om bij Asito te komen werken? “Ja, absoluut. Ik zit hier al 25 jaar met plezier. Dat zegt genoeg, toch?”
Jubilarissenviering
Afgelopen vrijdag kreeg Tanja in het Asito stadion het speldje dat bij deze mooie mijlpaal hoort. Zelf zegt ze daarover: “Het is niet zomaar iets. 25 jaar… dat hoor je tegenwoordig niet snel meer.”
Namens iedereen: gefeliciteerd met dit bijzondere jubileum!
